Достапни линкови

Почнаа трките за студентски индекс


Денеска стартуваат уписите на петте државни универзитети за сите матуранти кои положиле државна матура. На државните универзитети има 27 илјади слободни места за бруцоши од кои 16 илјади се за редовни студенти во државна квота.
XS
SM
MD
LG