Достапни линкови

Смогот се врати во Москва


Во Москва повторно се врат облакот од отровен смог, соопштуваат властите. Концентрацијата на јагленмоноксид во воздухот е 5 пати поголема од дозволеното, соопштуваат од московската метеоролошка служаба. Тие наведуваат дека до утре најверојано поголемиот дел од облакот ќе исчезне. Во Москава и понатаму горат 16 пожари.
XS
SM
MD
LG