Достапни линкови

Флорида:Обама ги убедуваше туристите дека плажите се безбедни


Американскиот претседател Барак Обама им вети обнова на економијата и животната средина на регионите кои беа зафатени од еколошката катастрофа по истекот на нафта во Мексиканскиот залив. Обама вчера пливаше на Флорида и ги убедуваше присутните дека плажите се отворени за бизнис и безбедни за туристите.
XS
SM
MD
LG