Достапни линкови

Серија земјотреси во Тихиот океан


Серија земјотреси со максимална јачина од 6,3 степени ја погодиле денеска област околку островот Гуам во Тихиот океан, на неколку саати откако тој регион го потресе силен земјотрес. Претходно денеска Гуам го потресе земјотрес со јачина од 7, 2 степени, соопштуваат од американскиот геолошки завод. Но и покрај големата јачина, земјотресот не предизвикал штети, соопштуваат властите.
XS
SM
MD
LG