Достапни линкови

Започна Охридскиот маратон


Денеска по 24-ти пат се одржува Охридскиот пливачки маратон. Од пријавените 26 учеснииц од 10 земји, маратонот ќе го пливаат 24. Маратонците од кои 13 мажи и 9 жени патеката долга 30 километри се очекува да ја препливаата за пет до шест часа. Маратонот се оджува под покровителство на претседателот Ѓорѓе Иванов, а почетокто точно на пладне го означи градоначалникот на Охрид, Алксандар Петрески
XS
SM
MD
LG