Достапни линкови

Дванаесет луѓе затруени во сендвичара во Гевгелија


Откако вчера беа затруени 12 луѓе од една сендвичарница во Гевгелија , државниот санитарен и здравствен инспекторат издаде решение за затворање на објектот. Против сопствениците на угостителски објект ќе бидат покренати соодветни правни дејства согласно законот.
XS
SM
MD
LG