Достапни линкови

Авионска несреќа на Аљаска


Поранешниот републикански сенатор Тед Стивенс, и поранешниот шеф на НАСА, a сегашен шеф на европската вселенска компанија ЕАДС Шон O Кеф се пријавени дека биле патници во авионот кој се урна во Аљаска. Европската вселенска компанија потврди дека
О Кеф бил во авионот , но не знаат дали е жив или мртов. Има извештаи дека некои од патниците го преживеале падот на авионот. Авионот се урнал доцна синоќа а во него имало 8 патници.
XS
SM
MD
LG