Достапни линкови

Пакистан: луѓето бегаат пред поплавите


Над 250 илјади луѓе го напуштаат градот Музафергар во централниот дел на Пакистан откако властите предупредија дека најдодените реки би можело да го погодат тоа подрачје во покраината Пенџаб. Хуманитарните работници велат дека бројот на луѓе погодени од поплавите во Пакистан во текот на изминатите две недели изнесува околу 14 милиони. Од поплавите во Пакистан досега загинаа околу илјада и петстотини луѓе.
XS
SM
MD
LG