Достапни линкови

Бан Ки Мун: Нема таен договор за истрагата за флотилата


Шефот на ОН, Бан Ки Мун ги отфрли наводите дека има таен договор, според кој светската организација нема да ги испрашува израелските командоси во врска со нападот на турската флотила што носеше помош кон Газа на 31 мај, при што загинаа 9 пропалестински активисти.
Израелската влада, пак, јасно стави до знаење дека нивните војници нема да бидат достапни за истражителите на ОН.
XS
SM
MD
LG