Достапни линкови

Амбасадорот на Норвешка бара ослободување на Харадинај


Амбасадорот на Норвешка во Косово , се заложил поранешниот командант на ОВК и екс премиер на Косово Рамуш Харадинај да биде пуштен привремено на слобода до почетокот на повторното судење. Тој во писмо до одбраната на Харадинај , испратено од негово лично име дал потполна подршка на напорите Харадинај да се врати во Косово. Амбасадорот предупредил дека отсуството на Харадинај допринесува до политичкаи вакум кој лесно може да го дестабилизира Косово.
XS
SM
MD
LG