Достапни линкови

Во Русија горат 174 илјади хектари


Во Русија денеска горат 557 пожари на површина од 174 илјади хектари, соопштуваат од министерството за вонредни ситуаци. Во последните 24 часа биле локализирани 239, додека се појавиле 247 нови пожари. Во гаснењето се вклучени 162 илајди луѓе, повеќе од 62 илјади возила и 42 хеликоптери и авиони. Многу земји и помагаат на Русија да се справи со пожарите.
XS
SM
MD
LG