Достапни линкови

Хисени:нови признавања на Косово по Рамазан


Министерот за надворешни работи на Косово Скендер Хисени изјавил денеска дека по Рамазан ќе следат нови признавања на независноста на Косово,пред се од земјите членки на Исламската лига. Рамазан трае од 11 август до 9 септември. Хисени рекол дека септември ќе биде плоден месец за Косово.
XS
SM
MD
LG