Достапни линкови

Во Кина 10 луѓе загинале во сообраќајна несреќа


Десет луѓе загинаа а 18 се повредени во судар на комбе и камион во Кина, соопштуваат тамошните медиуми. Несреќата се случила во западна Кина , на 1.500 километри од Урамчи главниот град на покраината Ксинјанг. Причините за несреќата се уште се непознати.
XS
SM
MD
LG