Достапни линкови

Во централна Русија и натаму беснеат пожарите


Руското министерство за итни интервенции побара од локалните власти да ги стават во функција сите свои сили во борбата против пожарите во централна Русија од кои загинаа најмалку 40 лица. Шефот на кризниот центар Владимир Степенов изјави дека тие не треба да седат и да ги чекаат бригадите. Во неколку руски региони е прогласена воена состојба.
XS
SM
MD
LG