Достапни линкови

10 милиони долари американска помош за Пакистан


Американската државна секретарка Хилари Клинтон изјави дека САД испраќаат опрема и 10 милиони долари, како првична помош за справувањето со последиците од поплавите во Пакистан.
Повеќе од 1100 луѓе загинаа, а околу 1,5 милион луѓе трпат последици од големите поплави што деновиве го зафатија северозападен Пакистан.
XS
SM
MD
LG