Достапни линкови

Започнува прославата на Илинден


Вечерва ќе започне манифестацијата „Десет дена Крушевска Република. Настанот ќе започне во 23 часот на градскиот плоштад во Крушево. Централната прослава пак е утре и се одржува на Мечкин Камен . Утре се одбележуваат 107 години од Илинденското востание и 66 години од Првото заседание на АСНОМ. Државната делегација во Крушево ќе ја предводи премиерот Никола Груевски.
XS
SM
MD
LG