Достапни линкови

Тројца загинати во масовна селска тепачка во Дагестан


Три луѓе се убиени а 5 повредени во масовна селска тепачка во Дагестан јавуваат руските агенции. Според извештаите тепачката избила помеѓу жителите на две села. Од двете страни имало по околу 200 учесници, а селаните користеле и огнено оружје за да се пресметаат меѓу себе.XS
SM
MD
LG