Достапни линкови

Косор - Хрватска идната пролет со спогдба за членство во ЕУ


Хрватскиот премиер Јадранка Косор денеска во Загреб изјави дека цел на Хрватска е идната година на пролет да потпише спогдба за членство во ЕУ. Таа изрази надеж дека наскоро ќе бидат затворени сите поглавја од преговорите.
XS
SM
MD
LG