Достапни линкови

Лидерите на Сирија и Саудиска Арабија во Бејрут


Лидерите на Сирија и на Саудиска Арабија Башар ал Асад и кралот Абдула пристигнаа во Бејрут на состанок со либанскиот претседател Мајкл Слајман и со членови на либанската влада. Средбата има за цел да ги смири тензиите околу можноста дека Хезболах бил инволвиран во убиството на либанскиот премиер Рафик Харири во 2005 година. Многумина во Либан ја обвинуваат Сирија за убиството на Харири, сунитски лидер кој имал блиски врски со Саудиска Арабија.
XS
SM
MD
LG