Достапни линкови

Двајца загинати во хеликоптерска несреќа во Грција


Грчката државна телевизија јави дека две лица загинале, откако борбен хеликоптер од типот Апачи се урнал во близина на Атина. Несреќата се случила денеска во воената база Мегара, на околу 40 километри од Атина.
XS
SM
MD
LG