Достапни линкови

Камерун-Пакистан да не извезува тероризам


Британскиот премиер Дејвид Камерун ја започна посетата на Индија со предупредување до нејзиниот сосед Пакистан да престане со извозот на тероризам. Неговата изјава доаѓа по откривањето на тајни американски воени документи во кои имало податоци за поврзаност меѓу пакистанската разузнавачка служба и Талибанците во Авганистан.
XS
SM
MD
LG