Достапни линкови

Нема веке борби со бикови во Каталонија


Локалниот парламент во Каталонија денеска ги забрани борбите со бикови поради суровоста кон животните. Каталонија со тоа стана прв шпански регион без популарната Корида.
XS
SM
MD
LG