Достапни линкови

Албанскиот министер за надворешни работи во посета на Македонија


Министерот за надворешни работи на Република Албанија Илир Мета денеска е во официјална посета на земјава. Предвидено е тој претпладнево да се сретне со претседателот на собранието Трајко Вељановски а попладне Mета ќе разговара и со шефот на државата Ѓорѓе Иванов и премиерот Никола Груевски.

XS
SM
MD
LG