Достапни линкови

Проблеми со снабдување со бензин во Грција


Во Грција поради протестите на сопствениците на цистерни и на бензински пумпи деновиве, како што јавуваат медиумите, се чувствувал сериозен недостиг на горива. Сопствениците на цистерни соопштија дека ги продолжуваат своите протести против поднесениот предлог закон за либерализирање на пазарот, а од денеска во штрајк стапуваат и сопствениците на бензиски пумпи, кои протестираат против укинувањето на безопасните растојанија за изградба на бензински пумпи.
XS
SM
MD
LG