Достапни линкови

Уапсени водачи на Ал Каеда во Ирак


Ирачките власти соопштуват дека уапсиле тројца високи лидери на Ал Каеда . Портпаролот на Министерството за одбрана, Мохамед ал-Аскари соопштил дека еден од уапсените е Салем Калид ал Завбаи самонаречен министер за одбрана на Ирак. Другите двајца се осомничени за напади во ирачката провинција Дијала
XS
SM
MD
LG