Достапни линкови

Груевски: СДСМ сака да добиеме негативен извештај


Тоа што опозицијата не присуствуваше на седницата на која требаше да се донесат дополнувањата на Деловникот покажува дека пратениците ја исполнуваат желбата на Бранко Црвенковски кој очигледно сака да наштети за следниот извештај што ќе го добие земјата, изјави премиерот Никола Груевски коментирајки ја денешната состојба во Парламентот. Тој изјави дека се што побарале од СДСМ, дури и работи кои не биле во согласност со Венецијанската Комисија се прифатени во интерес на државата и за добивање на позитивни оценки од ЕК.
XS
SM
MD
LG