Достапни линкови

Хаос на аеродромот во Варшава по дојава за бомба


Дојава за подметната бомба во хотел во близина на меѓународниот аеродром во Варшава го парализираше аеродромот и околните патишта на три часа. Тоа допринесе и до компликации на летовите, а биле евакуирани и 300 луѓе, соопштуваат полскит емедиуми. Екипите обучени за потрага по бомби безуспешно трагаат по бомбата.
XS
SM
MD
LG