Достапни линкови

Манчестер Јунајтед е најбогат спортски клуб во светот


Бизнис списанието "Форбс" соопшти дека англискиот Премиер лигаш Манчестер Јунајтед е најбогат спортски клуб во светот со 1, 84 милијарди долари.
На второто место е Далас каубои од американската Национална фудбалска лига со 1,65 милијарди долари. Потоа следат Њујорк Јенкис, Вашингтон Редскинс, па шпанскиот фудбалски клуб Реал Мадрид, Њујорк Џајантс и англиски Арсенал.
XS
SM
MD
LG