Достапни линкови

Времето сончево, попладне нестабилно


Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, на места во форма на невреме. Температурата ќе се движи од 23 до 36 степени.
Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Температурата ќе достигне до 34 степени.
XS
SM
MD
LG