Достапни линкови

Во Литванија обвинета жена за заговор за тероризам


Обвинителот во Литванија денеска обвинил една жена за која постои сомневање дека учествувала во заговори за терористички напади во Русија во име на исламот. Обвинителот изјавил дека таа била обвинета за изготвување на акт на тероризам во многу софистицирани околности. Тој изјавил дека Егле Кусаит е обвинета за заговор за напад на руските воени цели поврзани со конфликтот во Чеченија.
XS
SM
MD
LG