Достапни линкови

Во експлозии во Авганистан загинале 6 полицајци и 1 војник


Во експлозија на бомба во јужен Авганистан загинале шест авганистански полицајци. Шефот на полицијата во Кандахар соопштил дека полицајците тргнале кон Кандахар кога екплодирала бомба поставена крај патот. Досега никој не ја презеде одговорноста за настанот. Од НАТО пак сооптуваат дека еден амаерикаснки војник загинале исто така во екплозија на бомба .
XS
SM
MD
LG