Достапни линкови

Убиен новинар во Атина


Грчкиот новинар Сократис Гиолиас бил убиен изутринава во Атина, соопшти полиција. Убиството се случило кога, како што изјавила неговата сопруга, непознато лице заѕвонило на вратата на нивниот дом и му рекло на новинарот дека некој се обидува да му го украде автомобилот. Гиолиас се симнал на паркингот пред зградата, каде што непознати лица отвориле оган и го усмртиле со 20 куршуми. Напаѓачите потоа избегале со автомобил. Во тек е истрага за расветлување на убиството на 35 годишниот новинар.
XS
SM
MD
LG