Достапни линкови

Пожар во близина на Атина


Луѓето кои биле сместени во три туристички кампови и во повеќе куќи во градот Лаврие во Грција биле евакуирани откако избил голем шумски пожар на 30 километри југоисточно од Атина Евакуацијата е превентивна мерка, засега не се загрозени ниту куќите ниту животите на луѓето, изјавил портпарол на пожарникарската служба. Повеќе од 60 пожарникари, четири авиони и два хеликоптери учествуваат во гаснењето на пожарот.
XS
SM
MD
LG