Достапни линкови

Милошоски ќе се обрати на состанокот на ОБСЕ во Алмати


Министерот за надворешни работи на Македонија Антонио Милошоски денeска ќе има обраќање на неформалниот министерски состанок на ОБСЕ, кој се оджува во Алмати, во рамки на казахстанското преседавање со организацијата. Милошоски ќе зборува за дијалогот и соработката на земјите во Европа во областа на безбедноста. Од МНР соопштуваат дека Милошоски вчера ја промовирал кандидатурата на Македонија за членство во Советот за човекви права на ОН во периодот од 2013 до 2016-та година.
XS
SM
MD
LG