Достапни линкови

Убиен талибански командант во Кундуз


Авганистанската полиција денеска соопшти дека во воздушен напад на силите на НАТО бил убиен командантот на талибанците одговорен за бомбашкиот напад врз американската база во северен Авганистан. Во нападот биле убиени уште 12 други талибанци, наведува полицијата.
XS
SM
MD
LG