Достапни линкови

Пет луѓе загинале во напад во Пакистан


Најмалку 5 луѓе загинале а 45 се повредени при денешната екплозија во пакистанскиот регион Сват, во градот Мингора. Талибанците ја имаа контролата на областа Сват и на уште две други области се до Април 2009-та, кога владата започна офанзива против талибанците.
XS
SM
MD
LG