Достапни линкови

Клинтон во посета на некои азиски земји


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон планира да посети четири азиски земји во наредната недела. Американскиот специјален претставник Ричард Холбрук изјави дека Клинтон ќе присуствува на состанок за американко-палестинскиот стратешки план, а подоцна ќе отпатува за Авганистан да земе учество во конференцијата во Кабул. Потоа таа ќе му се придружи на секретарот за одбрана Роберт Гејтс во Јужна Кореја, по повод одбележувањето на годишнината од корејската војна.
XS
SM
MD
LG