Достапни линкови

ЕУ:Естонија влегува во евро зоната


Европската Унија денеска одобри Естонија да стане 17-та земја членка на евро зоната. Естонија од 1 јануари наредната година ќе може да го воведе еврото. Естонците веруваат дека воведувањето на еврото ќе ги убеди странските инвеститори повторно да инвестираат во земјата.

XS
SM
MD
LG