Достапни линкови

Координација за формирање анкетна комисија


Пратеничките групи во Собранието на Македонија денеска треба да одржат координација за формирање анкетна комисија која ќе го разгледува инцидентот што се случи во и надвор од Парламентот на 1 јули, како и во врска со измените на Деловникот за работа на Собранието. И опозициската СДСМ и владејачката ВМРО ДПМНЕ, како што јавува МИА, сакаат расчистување на сите околности во врска со инцидентот и кршењето на сите законски прописи, како и утврдување на одговорноста.
XS
SM
MD
LG