Достапни линкови

Времена суспензија за каменување жени во Иран


Каменувањето жени во Иран е времено суспендирано, јави ИРНА повикувајки на судските власти во Техеран. Со оваа одлука се одложува каменувањето на Сакинех Мохамади Аштиани која во 2006 беше осудена поради врска со двајца мажи. Нејзинот случај во Исламската Република повторно се разгледувал.
XS
SM
MD
LG