Достапни линкови

Затворени 51 спортска обложувалница


Управата за јавни приходи затвори 51 спортска обложувалница поради неиздавање на фискални сметки или непоседување лиценци. Во акцијата спроведена викендов во повеќе градови во Македонија, даночните контролори констатирале дека спортското обложување се приредува без соодветна лиценца или не се издавале фискални сметки. Најголем број на објекти со неправилности се затворени во Скопје и во Тетово и Гостивар
XS
SM
MD
LG