Достапни линкови

Турски авиони бомбардираат цели во северен Ирак


Турски воени авиони денеска бомбардирале засолништа на курдските бунтовници во северен Ирак, при што раниле еден цивил и оштетиле имоти, домови, добиток. Турција спроведе голем број на воздушни напади врз засолништата на милитантите во изминатите неколку недели , откако бунтовниците повикаа на прекин на 14 месечното примирје и ги зачестија нападите врз турските безбедносни сили

XS
SM
MD
LG