Достапни линкови

Тројца од руските шпиони пред суд во САДТројца од осомничените членови на рускиот шпионски синџир, денеска ќе се појават пред судот во Вирџинија. Судијата треба да реши дали ќе биде покренат процес или ќе бидат отфрлени обвинувањата. Еф Би Ај, во минатиот месец уапси 10 лица во Соединетите Држави, кои беа осомничени дека долги години шпионирале за Русија.

XS
SM
MD
LG