Достапни линкови

Европскиот Парламент ќе расправа за Киргистан


Европскиот Парламент, на денешната сесија, меѓу другото, ќе расправа и за ситуацијата во Киргистан. Високиот претставник за надворешни работи и безбедност на Европската Унија, Кетрин Ештон, ги повика властите во Киргистан да ги одржат планираните парламентарни избори во октомври, во согласност со европските стандарди.
XS
SM
MD
LG