Достапни линкови

Амбасадата на САД во БиХ им понудила помош на властите


Амбасадата на Соединетите држави во Босна и Херцеговина го осудила вчерашниот терористички напад на полициската станица во Бугојно., при што настрада еден полицаец, а повредени се 6 други. Во соопштението од амбасадата се наведува дека тие ги подржуваат властите во БиХ кои го истражуваат случајот и во нивните напори за се борат против тероризмот . Амбасадата им понудила секаква помош на босанските власти.

XS
SM
MD
LG