Достапни линкови

Бразил и Португалија одат натамуНа Светското првенство во фудбал во Јужна Африка, во групата Г, првите две места ги освоија Бразил и Португалија, кои својот меѓусебен натпревар го одиграа без голови 0 спрема 0. Во другиот натпревар во истата група, Брегот на Слонова Коска ја победи Северна Кореја со 3 спрема 0.
XS
SM
MD
LG