Достапни линкови

Убиени 11 авганистанци и 3-ца НАТО војници


Во авганистанската провинција Урузган, биле пронајдени тела на 11 убиени авганистанци, а на некои од нив им биле отсечени главите. Според локалната полиција, жртвите веројатно биле обвинети од талибанците за шпионирање или за соработка со властите. Во меѓувреме, НАТО соопшти дека тројца негови војници загинале во одвоени напади во јужен и источен Авганистан.
XS
SM
MD
LG