Достапни линкови

Делегација на армијата на Кина во Македонија


Висока делегација на Народноослободителната армија на Кина, предводена од заменик началникот на Генералштабот Ма Хиао Тиан од денеска е во официјална посета на Македонија. Армиската делегација на Кина ќе го посети полкот за специјални операции на АРМ и ќе присуствува на показна вежба со содржини од обуката. Предвидено е посета и на воздухопловниот ВИНГ.
XS
SM
MD
LG