Достапни линкови

Пакистански студенти-заложници во Киргистан


Пакистанските власти соопштуваат дека еден пакистански студент е убиен а 15 се земени како заложници во нестабилниот Киргистан. Пакистанскиот министер за надворешни работи Шах Мехмуд Куреши изјавил дека властите прават се за да го потврдат настанот . Пакистанските власти соопштуваат дека има најмалку 1200 Пакистанци кои живеат во Киргистан , а многу од нив се студенти

XS
SM
MD
LG