Достапни линкови

Бајден: на СП Америка ќе ја победи Англија


Американскиот потпретседател Џо Бајден изрази денеска уверување дека Соединетите држави ќа ја победат репрезентацијата на Англија в сабота на нивниот прв меч на Светското првенство во фудбал во Јужна Африка. ,,Како вистински ирец, верувам дека ќа ја победиме Англија,, изјави Бајден на собирот на странски дипломати во американскиот конзулат во Јоханесбург. Тој и посака среќа на Јужна Африка во натамошната организација на првенството.
XS
SM
MD
LG